logo

TARİHÇE

Biz Kimiz?

Şirket Profili

1907’de başlayan bir lezzet hikayesi

Şamdan Gelen Hacı Mustafa Serdar Efendi Diyarbakır’a yerleşip, Muhammed beyle tanışır. Kadayıfçılık mesleğine Dört Ayaklı Minare (Şeyhmetar) çevresinde başlarlar. Hacı Mustafa Serdar Efendi’nin vefatından sonra 1.Kuşak olan Muhammed Bey mesleğe oğlu Hasan Altunhan ile devam eder. 1911 yılında Yemen Savaşı’nın başlamasıyla Muhammed Altunhan Yemen’e gider ve bir daha da dönmez.

Kuşaktan Kuşağa Geçen Lezzet

Mesleğe 2.Kuşak olan oğlu Hasan Altungan, Melih Ahmet Semti’nde devam eder. Hacı Levent Altunhan bu mesleği babasi ile birlikte icra etmeye başlar. 1939 yılında 2. Dünya Savaşı’nın başlaması sebebiyle ticari faaliyetlerine ara verirler. 1950’lerde tekrar baba oğul ticaret hayatlarına dönerler. 1960 yılında ise Hasan Altunhan vefat eder. 3. Kuşak olan Hacı Levent Altunhandır.

4. Kuşaklar Hacı Adnan Altunhan, Hacı Ahmet Altunhan ve Murat Altunhan ile 5. Kuşak Zekai Altunhan halen faaliyette olan Ankara ve Diyarbakır’daki şubeleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyon

Bir asırlık tecrübemiz ve bilgi birikimizle, dünyanın en kaliteli ve en lezzetli tatlılarını üretmeye devam etmek birinci hedefimizdir.

Vizyon

Kaliteden hiç bir zaman ödün vermeden, bizi tercih eden müşterilerimiz için her zaman en iyi hizmeti vermeyi vizyonumuz biliyoruz.

SERTİFİKALARIMIZ